آشنایی با کشور میزبان

آشنایی با کشور میزبانسوئد،کشوری است در شمال اروپا در شبه‌جزیره اسکاندیناوی. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی باکشور دانمارک همسایه‌ است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور شهر استکهلم است.

سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا ( ششمین کشور بزرگ اروپا با احتساب روسیه و ترکیه) از نظر مساحت می‌باشد. این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع از تراکم جمعیت پایینی برخوردار است که بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از ۸۵٪ مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌کنند. کشور سوئد از حکومت مشروطه برخوردار بوده و دولت به شکل پارلمانی اداره می‌گردد. پادشاه در این کشور مقامی تشریفاتی است و کشور توسط نخست وزیر اداره می‌شود.رتبه‌بندیدانشگاه‌های سوئد

در کشور سوئد رتبه تمامی دانشگاه‌ها تقريباً يکسان است.  امّا بين دانشگاه‌های مختلف تفاوت هايی در مورد رشته‌هايی که ارائه می‌کنند و يا زمينه‌های تحقيقاتی، وجود دارد. تقاوت ديگری که دانشگاه‌های مختلف با يکديگر دارند، به دليل محل قرار گيری آنها و وجود شرکت ها و مراکز صنعتی در اطراف آنهاست (البته اکثر دانشگاه‌ها در سوئد درنزديکی مراکز صنعتی قرار دارند).تمامی دانشگاه‌های سوئد، مجهز به تجهيزات پيشرفته علمی مورد نيازشان هستند.


دانشگاه‌های سوئد

دانشگاه‌های سوئد از نظر رتبه‌بندی تقريباً يکسان هستند، امّا از نظر ساير فاکتورهايی که برای دانشجويان مهم است، با يکديگر فرق می‌کنند. فاکتورهايی که از نظر يک دانشجوی خارجی می‌تواند مهم باشد، می‌تواند شامل محل قرار گرفتن دانشگاه، تعداد دانشجويان خارجی، گوناگونی رشته‌های ارائه شده و غيره است.دانشگاه‌هايی که در سوئد شهرت دارند، عبارتند از:

Royal Institute of Technology in Stockholm

مکان قرار گرفتن دانشگاه در پايتخت سوئد و مورد توجه دانشجويان به دليل وجود رشته‌های متنوع فنی و تکنولوژيکی.


Karolinska Institutetin Stockholm

معتبرترين دانشگاه پزشکی سوئد است (اين دانشگاه هر سال برنده جايزه نوبل پزشکی را انتخاب می‌کند) و رشته biomedicine در آن در رتبه سوم در دنيا است.

Umeå University inUmeå

دپارتمان فضايی اين دانشگاه نيز معروف است.

 

تاریخ های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

پوستر کنفرانس

امکان نمایه و چاپ مقالات در: